ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

2 günde 3 işçi hayatını kaybetti

İzmir'de döküm imalat fabrikasında, Burdur ve Adana'da ise inşaatlarda 3 iş cinayeti yaşandı.

Etkin Haber Ajansı / 06 Mart 2018 Salı, 17:10

HABER MERKEZİ- Son iki günde 3 kentten 3 iş cinayeti haberi geldi.

İzmir'de kızının üniversite masraflarını karşılamak için emekli olmasına rağmen sanayide çalışan 52 yaşındaki işçi hayatını kaybetti.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde döküm imalatı yapan firmada dün sabah dayanma taşı patladı. Taşlama bölümünde çalışan ve karnına ve göğsüne parça isabet eden Şafak Deliorman ağır yaralandı. Deliorman, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Evli ve bir çocuk babası Deliorman'ın, yakın zamanda çalıştığı fabrikadan emekli olduğu ancak kızının üniversite masraflarını karşılamak için çalışmaya devam ettiği belirtildi.

Burdur'da bir inşaat işçisi iş cinayeti nedeniyle yaşamını yitirdi.

Emekevler Mahallesi'ndeki dört katlı inşaata mermer getiren 29 yaşındaki Hüseyin Önder, dün akşam giriş kattaki asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti.

Adana'da da iş cinayetinin adresi yine inşaattı. Tufanpaşa Mahallesi'ndeki inşaatta çalışan sınavı Yusuf Yaman, ikinci kattan düştü. Yaman, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.