ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

TİHV'den açlık grevindeki Kılıç'a ziyaret

TİHV İzmir Temsilciliği İnsan Hakları İçin Sağlık Çalışanları Grubu, 111 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç'ı ziyaret etti.

Etkin Haber Ajansı / 03 Mart 2018 Cumartesi, 17:47

İZMİR - Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) İzmir Temsilciliği İnsan Hakları için Sağlık Çalışanları Grubu üyeleri, işine geri dönme talebiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde 111 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç'ı ziyaret etti.

TİHV adına açıklama yapan Dr. Habibe Güneş, Kılıç'ın işine iade edilmesi talebiyle ziyarette bulunduklarını belirtti.

Güneş, 111 günlük açlık grevi nedeniyle her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan Kılıç'ın sağlık durumunun giderek kötüleştiğini dile getirdi. Kılıç'ı açlık grevi yapmaya zorlayan koşulların hala sürüyor olmasının ek bir stres faktörü olarak sağlığını daha da olumsuz etkilettiğini ifade eden Güneş, sorunun çözülmesi ve eylemin sonlandırılması için sorumluluk alınması gerektiğini aktardı.

Güneş, yetkililerin ivedilikle geç olmadan harekete geçmesi gerektiğini belirttiği Kılıç'ın sağlık durumunun takipçisi olacaklarını da söyledi.

Mahir Kılıç ve diğer direnişçiler de ziyaret için heyete teşekkürlerini iletti.