ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Whatsapp ihbarından gözaltına alınan Aktaş tutuklandı

Otobüste whatsapp yazışmasını okuyan bir yolcunun ihbarı üzerine dün gözaltına alınan ESP ve SKM MYK üyesi Hatice Deniz Aktaş tutuklandı.

Etkin Haber Ajansı / 19 Şubat 2018 Pazartesi, 17:17

İSTANBUL- Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) MYK ve Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM) MYK üyesi Hatice Deniz Aktaş tutuklandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmek için otobüse binen Aktaş, arkasında oturan ve whatsapp yazışmasını okuyan Şeref Canseven isimli şahsın ihbarı üzerine gözaltına alınmıştı. Otobüs seyir halindeyken polisi arayan Canseven, "Devrim der diye grup kurmuşlar" diyerek, ihbarda bulunmuş ve otobüsün geçtiği güzergah hakkında bilgi vermişti.

Bunun üzerine polisler Pendik'te otobüsü durdurarak Aktaş'ı gözaltına almıştı.

Deniz Aktaş bugün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi'ne çıkarıldı. Aktaş, savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi sulh hakimliğince "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklandı.

Aktaş'ın avukatları, hakimlik sorgusuna girmeden önce tutuklama kararının hazır olduğunu gördüklerini söyledi.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu, Aktaş'ın tutuklanmasına ilişkin twitter hesabından , "Otobüste whatsapp yazışması yaparken bir yolcunun polise ihbar etmesi üzerine gözaltına alınan müvekkilimiz Deniz Aktaş tutuklandı. Bu kadarını düşman hukuku kavramı dahi karşılamıyor. #İhbarcıOlma" açıklaması yaptı.