ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

MEÜ Gençlik Komitesi: Öğrenciler geri adım atmayacak

Mersin Üniversitesi Gençlik Komitesi, gençlik örgütlerinin pasifize edilmek istenildiğini, ancak buna izin vermeyeceklerini belirterek, "Ne akademi biat edecek ne de öğrenciler bir adım bile geri atmayacak. Bundan sonra ilk adımımız sokaklar olacak" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 19 Şubat 2018 Pazartesi, 20:51

MERSİN - Mersin Üniversitesi Gençlik Komitesi, üniversitede artan soruşturma ve sorunlarla ilgili Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamayı yapan Komite Sözcüsü Deniz Melih Özşen, açıklamayı geçtiğimiz Pazar günü Özgür Çocuk Parkı'nda düzenlemek istediklerini ancak polis engelliyle karşılaştıklarını belirtti.

Umut-Sen üyesi bir arkadaşlarının evinin önünde tehdit edildiğini dile getiren Özşen, "Ne yaparlarsa yapsınlar bizler bir adım geri atmayacağız. Mersin Üniversitesi Rektörü kayyum rektörüdür. Akademi kayyumu taşımaz. Akademi bilimle yürür. Yalnızca bilimle doğrultusunu belirler. Kayyumlarla bilime yön vermeye ve alt etmeye çalışanlar eninde sonunda görecekler ne akademi biat etmeyecek ne de öğrenciler bir adım bile geri atmayacak" dedi.

'İLK ADIMIMIZ SOKAKLAR OLACAK'

"Bizden zorla aldıkları anfi, sokak ve üniversiteleri yeri geldiği zaman geri alacağız" diyen Özşen, "Bizler demokratik bir üniversite amacıyla herkesin eşit bir şekilde hak mücadelesi vermesini ve düşüncesini dillendirmesini savunuyoruz. Gençlik örgütlerini pasifize edip, yasadışı gösterip, saf dışı bırakmak. Ama bunu yapmalarına izin vermeyeceğiz. Bundan sonra ilk adımımız sokalar olacak." dedi.