ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Serpil Kemalbay açlık grevinde

Gözaltında açlık grevine başlayan HDP eski Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda, "İnsanın insana kul olmadığı, özgür, eşit, demokratik bir toplumu elbirliği ile inşa edeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Şubat 2018 Çarşamba, 15:30

ANKARA- Hafta sonu yapılan kongrede HDP Eş Genel Başkanlık görevini devreden ve PM üyesi seçilen Serpil Kemalbay, açlık grevine başladı.

HDP basın bürosunun verdiği bilgiye göre, dün gözaltına alınan Kemalbay, Ankara Terörle Mücadele Şube'de bir hücrede tek başına tutuluyor. Kendisine gönderilen elbiseleri içeri alınmayan Kemalbay, haksız ve hukuksuz gözaltı ve soruşturmaya karşı açlık grevine başladı.

Kemalbay'ın avukatları aracılığıyla gönderdiği mesaj şöyle:

"İnsanın insana kul olmadığı, özgür, eşit, demokratik bir toplumu elbirliği ile inşa edeceğiz. Birlikte mücadele edecek, barış içinde yaşamı birlikte kuracağız. İçeride, dışarıda mücadeleye devam. Biz kazanacağız, kadınlar kazanacak, halklarımız kazanacak. Yürekten sevgi ve selamlarımla."