ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bursa'da tutsaklar 8 saat ters kelepçeyle bekletildi

Bursa H Tipi Hapishanesi'nde ayakta sayımı kabul etmeyen HDP ve EMEP'li tutsaklar, gardiyanlar tarafından darp edildi, 8 saat boyunca ters kelepçeli halde tek kişilik hücrelerde bekletildi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Şubat 2018 Çarşamba, 15:04

BURSA- Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi'nde bulunan siyasi tutsakların, ayakta sayım vermedikleri gerekçesiyle darp edilip tek kişilik hücrelere konulduğu belirtildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, saldırı dün E1 ve E2 koğuşlarında yaşandı. Daha önce ayakta sayım verilmezken, avukatların verdiği bilgiye göre, dün sabah sayımında koğuşlara giren çok sayıda gardiyan, "Adalet Bakanlığının talimatı var. Bundan sonra ayakta sayım vereceksiniz" dedi.

Ayakta sayımı kabul etmeyen tutsaklar çok sayıda robokopun saldırısına uğradı. Tutsaklar, daha sonra yatak dahi bulunmayan tek kişilik hücrelere atıldı, 8 saat boyunca burada ters kelepçeyle bekletildi.

Darp edilen tutsakların isimleri şöyle: HDP Bursa İl Eşbaşkanı Yüksel Uygun, EMEP Bursa İl Başkanı Hasan Özaydın ile Hüsamettin Esen, Serhat Sezgin, İdris Başaran, Ersin Arıkan, Mehmet Şirin Baycu, Abdulkadir Doğru, Selim Acar ve soyadı öğrenilemeyen Ünal.