ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Başbakan'dan Deniz Yücel açıklaması: Kısa sürede gelişme olacak

Başbakan Yıldırım, tutuklu gazeteci Deniz Yücel'le ilgili "Kısa sürede bir gelişme olacağı kanaatindeyim" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Şubat 2018 Çarşamba, 20:09

HABER MERKEZİ- Her fırsatta "Onlar gazeteci değil", "yargı kararı" gibi açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım, tutuklu gazeteci Deniz Yücel'le ilgili kısa sürede bir gelişme olacağını söyledi.

Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'ya giden Yıldırım, ARD televizyonunda katıldığı programda, Türkiye'de bir yıldır tutuklu bulunan ve hala iddianamesi dahi hazırlanmayan Die Welt muhabiri Deniz Yücel hakkında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, Deniz Yücel'in serbest kalıp kalamayacağına ilişkin soruya, "Onun kararını ben vermiyorum, mahkemeler o kararı veriyor. Ümit ederim kısa sürede serbest kalmış olur. Kısa sürede bir gelişme olacağı kanaatindeyim" yanıtı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Yücel için "O gazeteci değil, terörist. Elimizde görüntüler, her şey var. Bu tam bir ajan terörist" demişti.

Yakın zamanda Almanya ve Türkiye arasında Deniz Yücel üzerinen yürütülen pazarlıklar gündeme geldi. Yücel, bu kirli pazarlıklar üzerinden tahliye olmayı kabul etmediğini açıklamıştı.

Deniz Yücel ve diğer tutuklu Alman vatandaşlarının yarınki Merkel-Yıldırım görüşmesinde de gündeme gelmesi bekleniyor.