ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Dağdelen: Yıldırım'ı kabul etmek savaşı desteklemektir

Solparti Milletvekilli Sevim Dağdelen, "Yıldırım'ın Berlin'de kabul edilmesi, 'Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlere yönelik başlattığı savaşı destekliyoruz' anlamına geliyor" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Şubat 2018 Salı, 17:46

BERLİN- Başbakan Binali Yıldırım, 15 Şubat Perşembe günü bir araya gelecek. Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşecek.

Berlin'deki görüşmenin ardından Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere Münih'e geçecek olan Başbakan Yıldırım'ın burada bir konuşma yapması bekleniyor.

Başbakan Yıldırım'ın Berlin ziyaretini değerlendiren Solparti Milletvekilli Sevim Dağdelen, "Yıldırım'ın Berlin'de kabul edilmesi, 'Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlere yönelik başlattığı savaşı destekliyoruz' anlamına geliyor. Alman hükümeti tarafından söz verilen panzerlerin modernize edilmesi durdurulmalı ve Türkiye ile AB görüşmeleri sonlandırmalıdır. Sadece bu şekilde Türkiye'ye kredi yardımları iptal edilebilir" dedi. Dağdelen, NATO'nun görevlendirmesiyle Türkiye'de bulunan Alman askerlerinin de derhal geri çekilmesi gerektiğini söyledi.