ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kampüste iş cinayeti protestosuna polis saldırısı

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi inşaatında meydana gelen iş cinayetine karşı öğrencilerin yaptığı eyleme polis saldırdı, 14 kişi gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 13 Şubat 2018 Salı, 14:25

KOCAELİ- Kocaeli Üniversitesi'nde yaşanan iş cinayetine karşı basın açıklaması yapmak isteyen öğrencilere polis saldırdı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Eğitim Fakültesi inşaatında 4. kattan düşen 36 yaşındaki kalıp ustası Ali Çalışkan, bir hafta sonra 11 Şubat'ta tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Çalışkanı'nın yaşamını yitirdiği iş cinayetine karşı Umuttepe Kampüsü'nde bir araya gelen öğrenciler, "Kaza değil cinayet. Taşerona hayır" yazılı pankart açtı.

Basın açıklaması yapmak isteyen öğrencilere polis saldırdı, 14 öğrenci gözaltına alındı.

Polisin saldırısına tepki gösteren İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG), Twitter hesabından, "Türkiye'de işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınmasını söylemek yasak mı? İş kazası değil cinayet... Öğrenci arkadaşlarımız serbest bırakılsın" açıklaması yaptı.