ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Cenevre yürüyüşü 2. gününde

Lozan-Cenevre yürüyüşçüleri, "Her yer Efrîn, her yer direniş" mesajı verdi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Şubat 2018 Salı, 14:24

CENEVRE - Avrupa Efrîn'i Sahiplenme Platformu, AKP/Saray rejiminin Efrin'e yönelik gerçekleştirdiği işgal saldırılarının durdurulması talebiyle İsviçre'de başlattığı büyük yürüyüş ikinci günüde devam ediyor.

Aralarında siyasetçi, yazar, akademisyen ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin de bulunduğu 37 farklı ülkeden 200 isim tarafından Lozan kentinden başlatılan yürüyüşün ikinci gününde yürüyüşçüler "Her yer Efrîn, her yer direniş" mesajı veriyor.

Yürüyüşçüler, Kürtçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Katalanca, İspanyolca gibi birçok dilde attıkları "Her yer Efrîn her yer direniş", "Öcalan'a özgürlük" sloganlarıyla Cenevre'ye doğru yola çıktı.

MLKP, SKB,YS, Partizan, ADHK'nın da aralarında olduğu çok sayıda örgütünde destek verdiği yürüyüşe farklı halklardan yüzlerce kişi katılıyor. Yürüyüşte, PKK, PYD, YPG, YPJ bayraklarının yanı sıra yürüyüşe destek veren örgütlerin bayrakları taşınıyor.

Lozan'dan başlayan yürüyüş, 16 Şubat'ta 10 bin insanın katılımıyla Cenevre Birleşmiş Milletler önünde yapılacak bir mitingle sonlandırılacak.