ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Tükel ve Gören işlerine geri dönerken çiçeklerle karşılandılar

Görevlerine iade edilen TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ve TTB MK üyesi Prof. Dr. Taner Gören çalıştıkları hastane önünde sevenleri, asistanları ve öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Şubat 2018 Pazartesi, 13:57

İSTANBUL - Efrîn operasyonuna ilişkin Türk Tabipler Birliği (TTB) tarafından yapılan "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı açıklamanın ardından yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve ardından İstanbul Üniversitesi yönetimi tarafından görevlerinden uzaklaştırılan TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ve TTB MK üyesi Prof. Dr. Taner Gören görevlerine iade edilmelerinin ardından bugün hastaneye geldi.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Tükel ve Gören'i gözaltına alınmalarının ardından 3 ay süreliğine görevlerinden uzaklaştırmıştı. Tepki çeken karar daha sonra iptal edilmişti.

Serbest bırakılan Tükel ve Gören bugün yeninde görev yerlerine döndü. Tükel ve Gören'i sevenleri, asistanları ve öğrencileri çiçeklerle karşıladı.

Tükel ve Gören, gözaltına alındıklarından itibaren çok ciddi bir destek ve dayanışma olduğunu, bunun kendilerini gözaltındayken oldukça mutlu ettiğini ifade ettiler.

"Öğrencilerimiz, hastalarımız, meslektaşlarımız bizi bırakmadı" diyen Tükel ve Gören herkese çok teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı.