ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Maçka Parkı'nda ağaç kesimine başlandı

Dolmabahçe-Levazım tüneli projesi kapsamında daha önce bir bölümü alüminyum plakalarla kapatılan Maçka Demokrasi Parkı'nda çalışmalar yeniden başlatıldı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Şubat 2018 Pazartesi, 14:26

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yürütülen Dolmabahçe-Levazım tüneli projesi kapsamında daha önce bir bölümü alüminyum plakalarla kapatılan Maçka Demokrasi Parkı'nda çalışmalar yeniden başlatıldı.

2019'da tamamlanması beklenen tünel kapsamında Maçka Parkı'nın bir kısmı çitlerle çevrilerek içindeki koşu parkuru yayalara kapatılmış, protestolar üzerine projenin imar planı değiştirilerek tünelin girişi parktan başka bir noktaya alınmıştı.

Bugün ise parka iş makinaları sokularak daha önce durdurulan tünel inşaatına yeniden başlanıldı. Parkın çevresine TOMA konuşlandırılırken çok sayıda sivil polis parkta nöbet tutmaya başladı.

Maçka Forumu tarafından sosyal medyada yapılan çağrıda, "Tünel projesinin Maçka Parkı'na ve bölgesine zarar vereceği açıktır. Halka sormadan, dava süreci devam etmesine rağmen başlatılan çalışmalar hukuksuzdur. İBB parkımıza kast ederken herkesi Maçka Parkı'nı savunmaya çağırıyoruz" denildi.