ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kadroya kabul edilen taşeron işçiler ilan ediliyor

Taşeron kadro yasasından yararlanan işçiler başvuru yaptığı kurumlar tarafından oluşturulan tespit değerlendirme heyeti, başvuruları sonuçlandırdı. Mart ayı sonuna kadar yapılacak sınavların ardından kesin sonuçlar açıklanacak.

Etkin Haber Ajansı / 09 Şubat 2018 Cuma, 16:02

HABER MERKEZİ- Taşeron işçilerin kadro başvuruları sona ererken bazı kurumlar başvuru sonuçlarını açıklamaya başladı. Taşeron kadro başvuru sonuçlarını gösteren kesin listelerin 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkmasının ardından 3 Mart-22 Mart'ta sınav yapılacak.

Taşeron işçilerin 2 Ocak ile 11 Ocak tarihleri arasında bulundukları kurumlara ya da Valiliklere başvurularını tamamladı. Taşeron kadro yasasından yararlanan işçiler başvuru yaptığı kurumlar tarafından oluşturulan tespit değerlendirme heyeti, başvuruları sonuçlandırılmasıyla birlikte başvurusu ret olan ve kadro başvurusu kabul olanlar olarak listeli halde açıklanmaya devam ediyor.

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve bir çok il ve ilçelerde kurumlar sonuçlarını açıklarken, sonuçlandırmayan kurumlar ise belirtilen takvime göre 20 Şubat tarihine kadar açıklanmaya devam edilecek. Yüz binlerce işçi 2018 kadro sınavına girecek. Kesin listelerin açıklanmasıyla yazılı, sözlü ya da uygulama sınavlarına tabi tutulacaklar. 21 Şubat 2018 tarihi ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında başvurudan ret cevabı alanların itirazlarıyla başvuruları yeniden incelenecek. Ardından kesin listeler ilan edilecek.

Öte yandan kadroya geçen taşeron işçilere ikramiye ödemesi yapılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan habere göre 52 günlük ikramiye ödemesi her yıl bir maaş tutarı kadar olacak. Yani kadroya giren taşeron işçileri en az 2200 TL ile en fazla 3.700 TL arası ikramiye alacaklar.

SYKP özgürlüğü ve barışı savunmak için kongreye katılmaya çağırdı