ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Validen kadına şiddet

Kırklareli Valisi Çiftçi'nin Mudanya'da görevli olduğu sırada 4 kişiyle birlikte bir kadını ormanlık alana kaçırarak işkence yaptığı ve ayaklarının altını öptürdüğü ortaya çıktı.

Etkin Haber Ajansı / 08 Şubat 2018 Perşembe, 10:40

HABER MERKEZİ – Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi'nin bir kadını ormanlık alana götürüp işkence yaptığı, ayaklarını öptürdüğü ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre, Çiftçi Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde bir kadını kaçırdı. Koruma kararı aldıran kadın, İçişleri Bakanlığı müfettişine verdiği ifadede Çiftçi hakkında, "Orhan Çiftçi ve beraberindeki 4 kişi beni Bursa’da ormanlık bir alana götürerek 2 saate yakın darp etti. Bu kişilerin elinden, Çiftçi’nin zorlamasıyla, ayaklarının altını öperek kurtuldum" dedi.

Ormana götürülürken arka koltukta olduğunu belirten Çiftçi, yaşadıklarını şöyle aktardı: "Yanımda Orhan Çiftçi vardı. Yol boyunca beni darp etti. Ormanlık alanda beni arabaya kilitlediler. Arabaya her binen beni tehdit ediyor ve şiddet uyguluyordu."

Öte yandan olayın tanığı olan bir orman çalışanı şu ifadelerle olayı anlattı: "Şantiyede oturduğum sırada bir kadının bağırma seslerini duydum. Fakat ben kapıyı açıp dışarıya bakmadım. Duyduğum kadarı ile kadın şahıs 'Yalvarırım beni bırakın. Telefonumu verin' diye bağırıyordu. Vurma, yumruklama sesleri geliyordu."

İçişleri Bakanlığı'nın soruşturmaya izin verdiği olayda Çİftçi'nin de kendi hakkında "koruma" kararı aldırdığı belirtildi.