ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bahçeli 'gerekirse' Efrin'e gidecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Efrin'de katliam çağrısı yaparken, "Ben de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin'e gider, bu vatana, millete taşıdığım canı seve seve feda, hediye ederim" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 06 Şubat 2018 Salı, 13:39

ANKARA- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Tüm konuşması ırkçı ifadelerle geçen, ağzından kan damlayan Bahçeli, Efrin'de katliam çağrı yaptı. Bahçeli, "Savaş halk sağlığı sorunudur" diyen Türk Tabipleri Birliği yöneticilerine de hakarette bulundu, hedef gösterdi, TTB'nin kapatılması gerektiğini savundu. Bahçeli'nin "gerekirse" Efrin'e kendisinin de gideceğini söylemesi ise sosyal medyada alay konusu oldu.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından bazı satır başları şöyle:

-Tabipler Birliği isimli PYD/PKK paravan örgütü, savaş bir halk sağlığı sorunudur derken vatana ihanet suçu işlemiştir. Bunun düşünce ve ifade hürriyetiyle bir alaka ve ilgisi yoktur. Yediği ekmeğe ihanet etmek işte böyle bir şeydir. İçtiği suya leke düşürmek aynısıyla budur. Tabipler Birliği Türk düşmanıdır, hekimlerin utancı, hekimliğin yüz karasıdır. Ve de derhal, çok acil, çok seri şekilde hakkında hukuki ve yasal düzenleme yapılmalı ya da kapısına kilit asılmalıdır.

-Afrin ilçe merkezine öncelikle, burayı bilen ve tanıyan Özgür Suriye Ordusu unsurları girmeli, çevre emniyetini de tecrübeli ve şehir içi mücadelede uzmanlaşmış askerlerimiz sağlamalıdır. PKK/PYD, Afrin'in her yerine muhtemeldir ki bomba düzeneği yerleştirmiştir. Bu haliyle Afrin ya yıkılmalı ya da teröristler ateşe verilmelidir.

-Bir gazeteci tankın üstündeki kahraman bir askerimize istikamet neresi diye sorduğunda, Kızılelma cevabını alıyorsa, hamd olsun tarihi ülküler vicdanlarda kor gibi yanıyor demektir. Kızılelma ülküdür, ülküsü ve ülkesi olmayanların anlaması imkansızdır.

-Eğer, yeri gelirse ben de bir Bozkurt gibi en ön safta Afrin'e gider, gerekirse, ihtiyaç hasıl olursa bu vatana, bu millete taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim. Bu da millete bir Devlet sözüdür.