ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bostancı İlkokulu öğrencileri: Sınıfımı söyle okula gideyim

Proje okul kapsamında kapasitesi yeterli olmayan başka bir okula taşınan Bostancı İlkokulu Velileri ve öğrencileri, yetkililere bu yanlıştan derhal dönülmesi için çağrı yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 05 Şubat 2018 Pazartesi, 15:56

İSTANBUL- Bostancı İlkokulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Okullarımızı yeniliyoruz, geleceğimizi güçlendiriyoruz" kitapçığında belirtilen hususlara uymadığı gerekçesiyle başka bir okula taşındı.

İhtiyaç duyulan derslik sayısını karşılayacak uygun bir okul bulunmadan başka bir okula taşınmasının, yetkililerin öğrenciyi ve eğitimin niteliğini düşünmediklerini gösterdiğini kaydeden veliler, okul önünde bu durumu protesto etti. Okul önünde "Ev bulunmadan taşınılmaz" yazılı pankart açan Bostancı İlkokulu Velileri ve öğrenciler, "Zil çaldı sınıfım nerede?", "3 C sınıfıyız öğretmenimizi bırakmayız"", "Sınıfımı söyle okula geleyim" dövizlerini taşıdı.

Veliler adına açıklama yapan Seyhan Bozkurt, "Sınıflar kapatılarak şube sayısı azalacak, bu durum kalan sınıflardaki öğrenci sayılarının artışına neden olacaktır" dedi. Bu sorun çözülmediği için okulların açıldığı ilk gün ve haftasında çocukların sınıfa girmeyeceğini belirten Bozkurt, soruşturma yürütülmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru yapacaklarını söyledi.