ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Birgül'ü katleden erkeğin duruşması ertelendi

Sistematik işkence uyguladığı Birgül Çoban'ı katleden Ali Çeçen'in yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Birgül Çoban'ın annesi Maviş Çoban, kızını katleden Çeçen'in yalan ifade verdiğini vurgulayan adalet istedi.

Etkin Haber Ajansı / 01 Şubat 2018 Perşembe, 19:25

İSTANBUL – Birgül Çoban'a sistematik işkence yaptıktan sonra katleden Ali Çeçen'in yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul Adliyesi 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya geçtiğim Haziran ayında Çoban'ı katleden tutuklu sanık Ali Çeçen, Çoban ailesi ve avukatları katıldı.

Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada ilk olarak sanık Çeçen savunma yaptı.

Daha sonra söz alan Çoban'ın annesi Maviş Çoban, Çeçen'in savunmasına tepki gösterdi ve şöyle konuştu: "Adalet yerini bulsun. Benim kızım ona ne yaptı? Neden öldürdü?"

Çoban'ın kardeşi İlknur Çoban ise, "Şiddetli kavgaları oluyordu. Daha önce de şiddet uyguluyordu. Cinsel işkence uyguluyordu" dedi. Görgü tanıklarının dinlenmesi istemiyle duruşmayı erteleme yönünde görüş bildiren savcı, Çeçen'in tutukluluk halinin devam etmesini istedi.

Talepler üzerine mahkeme duruşmayı 3 Mayıs gününe ertelendi.

'BAŞKA BİRGÜLLER ÖLMESİN'

Duruşma sonrasında adliye önünde konuşan Birgül'ün annesi Maviş Çoban, "Benim içim yanıyor, Yalan ifade verdi. Benim kızımı dövüyordu. Katil o katil. Başka Birgüller ölmesin" diye tepkisini dile getirdi.