ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

3. Havalimanı işçileri yol kapatma eylemi yaptı

3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler, çalışma koşullarını ve yapılmayan ödemelerini yol kapqatarak protesto etti.

Etkin Haber Ajansı / 01 Şubat 2018 Perşembe, 16:49

İSTANBUL - İstanbul'da yapımı süren 3. Havalimanı inşaatında çalışan taşeron işçiler, çalışma koşullarındaki değişikliğe ve yapılmayan ödemelere tepki göstererek eylem yaptı.

Aralarında DİSK'e bağlı Dev Yapı-İş Sendikası üyelerinin de olduğu yüzlerce işçi servislere binmeyerek yolu kapattı.

İşçi servislerinin kalkış saatinin 17.00'den 18.00'e uzatılarak daha fazla çalıştırılmalarının amaçlandığını ifade eden işçiler, servislerin yetersiz olduğu ve servislere yetişemedikleri ve keyfi değişiklikler sebebiyle sürekli sorun yaşadıklarını belirtti.

Uzun süredir yemeklerle ilgili de ciddi sorunlar yaşayan işçiler, yemeklerin giderek kötüleştiğini söylediler. Servis saatlerindeki sorunlar sebebiyle işçilerin akşamları yemekhaneyi kullanamadıkları ve aç yatmak zorunda kaldıkları kaydediliyor.

3. Havalimanı inşaatında çalışan işçiler, kendilerine verilmesi gereken Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ödemelerinin taşeron firmalara verildiğini, ancak bu parayı taşeron firmalardan alamadıklarını belirttiler.