ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Eskişehir'de kömürlü termik santrale karşı insan zinciri

Eskişehir Alpu Ovasına yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı Eskişehirliler Porsuk Çayı kıyısında ve köprü üzerinde insan zinciri oluşturdu.

Etkin Haber Ajansı / 30 Ocak 2018 Salı, 11:33

ESKİŞEHİR - Eskişehir Alpu Ovasına yapılması planlanan termik santrali protesto eden Eskişehirliler Porsuk Çayı kıyısında ve köprü üzerinde zincir oluşturdu.

Sosyal paylaşım sitelerinden yapılan çağrılar üzerine çok sayıda kişi akşam saatlerinde İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda biraraya geldi. CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı CHP'li Kazım Kurt'un da aralarında bulunduğu kitle, ağızlarına ameliyathane maskesi takıp ele ele tutuştu. Porsuk Çayı kıyısında ve köprü üzerinde zincir oluşturan kitle Alpu Ovası'na yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı oldukları belirtti.

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, "Biz sadece ve sadece çevre ve yaşam hakkını korumak için toplandık. Kömürlü termik santral yapılırsa Eskişehir'in turizmine, lületaşına, havasına, suyuna, marka değerine, ekonomisine ciddi anlamda zarar verecek. Herkesin kömürlü termik santrale karşı duyarlı olması gerekir" dedi.