ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF Kürdistan: Gençliği Efrîn halkı için sokağa çağırıyoruz

AKP/Saray rejiminin Efrîn'e yönelik işgal saldırısına ilişkin yazılı açıklama yapan SGDF Kürdistan, "Efrîn'e yönelik saldırılara karşı tüm gençliği ve halkları Rojava devrimini ve Efrîn'i savunmaya, Efrîn halkının yanında olmaya, sokağa çağırıyoruz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 25 Ocak 2018 Perşembe, 14:05

DİYARBAKIR - Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) Kürdistan, AKP/Saray rejiminin Efrîn'e yönelik işgal saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

SGDF Kürdistan, "AKP Genel Başkanı Erdoğan, MHP ile ittifak halinde, işgalci, şovenist faşist ordusu ve özel eğittiği cihatçı çeteleriyle Efrîn'e saldırıyor. Sarayın Efrîn'e yönelik olan saldırısının nedeni Rojava devriminin hazımsızlığı ve halkların kardeşliğine darbe vurmaktır" dedi.

AKP/Saray rejiminin Efrîn'e saldırarak, Ortadoğu ve Kürt halkına olan düşmanlığını işgalci girişimiyle bir kez daha gösterdiğini ifade eden SGDF Kürdistan, "Ancak Ortadoğu ve Kürt gençliği ruhuna büründüğü Kobanê'de yapılan tüm katliam ve işgal girişimlerine karşı duruşlarıyla faşizme gereken dersi vermiştir! Bugün de verecektir" diye belirtti.

Barışı temsil eden bir simgeyi kullanarak yaptıkları işgale "Zeytin Dalı Operasyonu" ismini verdiklerini vurgulayan SGDF Kürdistan, "Şaşırmıyoruz! 19 Aralık Katliamında da devrimci tutsaklara yaptıkları işkenceye de 'Hayata Dönüş' ismini vermişlerdi" diye kaydetti.

SGDF Kürdistan açıklamanın devamında "Ekonomik kriz yüzünden işçiler kendini yakıp geçinememeyi protesto ederken, halkların, emekçilerin maaşlarından keserek 'milli silahlarına' yatırıp, gövde gösterisi yapıyorlar. İşçi ve emekçilerin haklarını savaş için kullanılıyorlar" dedi.

Efrîn'de havadan yapılan bombardımanlarda aralarında çocukların ve gençlerin olduğunu sivillerin katledildiğinin altını çizen SGDF Kürdistan, "20 Temmuz 2015'te Kobanê için 'Beraber Savunduk, Beraber İnşa Edeceğiz' demiştik. Bugün de Efrîn'i de birlikte savunup, birlikte inşa edeceğiz" diye belirtti.

AKP-MHP ve CHP ittifakına karşı, Efrîn'e yönelik saldırılara karşı tüm gençliği ve halkları Rojava devrimini ve Efrîn'i savunmaya, Efrîn halkının yanında olmaya, sokağa çağıran SGDF Kürdistan, "Kürt, Arap ve Süryani gençliği Kobanê'deki Arîn'nin mücadelesini, Efrin'de daha güçlü bir biçimde savunacak" diye vurguladı.