ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF: Efrin işgaline karşı direneceğiz

Efrîn'e yönelik gerçekleştirilen işgal saldırısına ilişkin açıklama yapan SGDF, "Efrîn'in geleceği Rojava Devrimi'nin geleceğidir. Devrimimizi savunacağız, işgale karşı direneceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 21 Ocak 2018 Pazar, 14:59

İSTANBUL - Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Efrîn'e yönelik gerçekleştirilen işgal saldırısına ilişkin açıklama yaptı. TSK ve desteklediği ÖSO çeteleri ile birlikte Efrîn'e saldırdığını belirten SGDF, "Saray Efrîn'e işgale girişirken yalanlarıyla halklarımıza şovenizm zehrini pompalamaktadır. Burjuva siyasi partilerden yandaş gazetecilere, spor kulüplerinden sarayın sözde aydın-sanatçılarına kadar geniş çaplı işgal yanlısı bir algı operasyonu yürütülmektedir" dedi.

Efrîn işgali ile birlikte politik İslamcı faşist diktatörlük ve onun yürütücü şefi Erdoğan'ın, Rojava Devrimi'nin ezilen milyonlar için yarattığı umudu yok etmeyi ve Kürt düşmanlığı üzerinden iktidarını sürdürebilmeyi hedeflediğini vurgulayan SGDF, "Ancak unutulmamalıdır ki Efrîn işgalinin sürdürülmesi, faşist diktatörlüğün Kürt halkına karşı yürüttüğü inkarcı savaşın son perdesi olacaktır" diye belirtti.

SGDF, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:
"Hiç bir işgal girişimi, diktatörü iktidarda tutamayacaktır. Dün Kobanê için özgürlük çığlığını sokak sokak büyütenler, bugün Efrîn işgaline de aynı çığlığı yükseltecektir. Gençlik Kobanê direnişinde üzerine düşen tarihsel sorumluluğu omuzladığı ve işgale karşı direnişin yaratıcılarından olduğu gibi, bugün de Efrîn için aynı kararlılıkla işgalin karşısında duracaktır! Saray, Kobanê'de DAİŞ'le birlikte yenilmiştir. Efrîn'de ise kaybeden yine işgalci ve inkarcı sömürgeci politikalarıyla ayakta kalmayı planlayan faşist diktatörlük olacaktır!

"Stalingrad'dan bugüne, dünyanın heryerinde gençlik işgal ve sömürüye karşı hep aynı kararlılıkla dövüştü ve şimdi sıra Efrîn'de. Kobanê direnişi neyse Efrîn için direnmekte aynı anlama gelmektedir! Efrîn'in geleceği Rojava Devrimi'nin geleceğidir. Devrimimizi savunacağız, işgale karşı direneceğiz!

"Gençliği Efrîn'i savunmaya, sarayın işgalini durdurmak ve diktatörün sömürgeci-yayılmacı heveslerini kursağında bırakmak için mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz."