ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Okul içinde okul istemiyoruz'

"Okul içinde okul istemiyoruz" diyen veliler, okul bahçesine yapılmak istenen inşaata karşı topladıkları dilekçeleri Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim etti.

Etkin Haber Ajansı / 17 Ocak 2018 Çarşamba, 16:13

İSTANBUL- Kavacık Borsa İstanbul İlkokulu ve Ortaokulu'nda dönem arasında okul bahçesine yapılmak istenen inşaata karşı veliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde açıklama yaptı, topladıkları dilekçeleri teslim etti.

Veliler, eylemde, "Okuluma dokunma", "Oyun alanıma dokunma", "Okul içinde okul istemiyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

Açıklama yapan velilerden İpek Temel Gürbüz, "Bu yeni binanın ve okul arazisinin bu bölümünün başka bir kuruma tahsis edildiği asılan inşaat proje tabelasında görülmüştür. Okulumuzun arazisi içinde yapılması düşünülen bu proje halihazırda eğitim gören okulumuz öğrencilerinin zaten yetersiz olan okul fiziki ortamını daha da daraltacak, eğitim öğretim hizmetlerine onarılmaz zararlar verecektir. Ayrıca eğitim dönemi ortasında başlaması planlanan inşaatın çocuklarımızın huzurunu bozacağı ve güvenliğini tehlikeye atacağı endişesi içindeyiz" dedi.

'PROJE ACİLEN İPTAL EDİLMELİ'

"Projenin başlanmadan ve acilen iptalini istediğimiz dilekçelerimizi toplu olarak Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırmış bulunuyoruz" diyen Gürbüz, çocuklarının en temel hakkı olan güvenli ve nitelikli eğitim hakkının gasp edildiğinin altını çizdi. Gürbüz, "Bu bağlamda okulumuzun arazisinin daraltılarak başka bir kuruma tahsis edilmesini istemiyoruz" dedi.