ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'İBB'nin ihmali yüzünden daha fazla insan ölmesin'

İBB'nin ihmalkarlığı nedeniyle Sarıyer sahil hattına korkulukların döşenmediğini ve insanların denize düşerek yaralandığını kaydeden Sarıyer Kent Dayanışması, daha fazla insan ölmemesi için İBB'ye çağrıda bulundu.

Etkin Haber Ajansı / 14 Ocak 2018 Pazar, 19:58

İSTANBUL - Sarıyer sahil hattı insanlar için büyük risk oluşturuyor. Korkulukların bulunmadığı Emirgan ve Kireçburnu sahillerinde iki kişi denize düştü ve tedavileri hala devam ediyor. Sahil hattına korkuluk yapılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) defalarca dilekçe verilmesine rağmen hala önlem alınmış değil.

Sarıyer Kent Dayanışması, Sarıyer Büyükdere’deki Balıkçılar Çarşısı durağında toplanarak, İBB'nin ihmalkarlığını protesto etti. "İBB'nin ihmali öldürüyor" yazılı pankartın açıldığı; "İBB’nin ihmali öldürüyor", "Acil korkuluk istiyoruz", "İBB bürokrasisi can alıyor" dövizlerinin taşındığı eylemde, Eren Özmen söz aldı. İki gün önce Emirgan ve Kireçburnu sahilinde iki kişinin denize düştüğünü ve tedavilerinin hala hastanede devam ettiğini aktaran Özmen, "6 yıldır bu sahile bariyer, korkuluk yapılsın diye başvurularımız oldu. Bu 6 yıl içerisinde 19 kişi yaşamını yitirdi. Artık sahillerden denize düşüp ölmek istemiyoruz" dedi.

'GEREKLİ ÖNLEMLER DERHAL ALINSIN'

Yapılan tüm başvurulara rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), Sarıyer'de sahil hattında insanlar için risk oluşturan yerlere korkuluk yapmamak için direndiğini kaydeden Eray Özgüner basın metnini okudu. "Tabii ki sahilin bariyerlerle kapatılmasını istemiyoruz" diyen Özgüner, "Sadece tehlike arz eden yerlere bariyer yapılmasını istiyoruz. Buradan bir insan denize düştüğünde boğularak ölme, felç kalma ve ciddi şekilde yaralanma riski ile karşı karşıya kalıyor. Denize düşen insan, yüzme bilse dahi yukarı çıkabileceği hiçbir yer yok. İBB’nin ihmali yüzünden daha fazla insan ölmesin, gerekli önlemler derhal alınsın" ifadesini kullandı.