ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İsrail keskin nişancıları devreye soktu

Gazze ve Batı Şeria'da siyonist İsrail'e tepkiler devam etti. Gazze'de İsrail keskin nişancıları bir Filistinli genci öldürürken, Batı Şeria'da siyonist yerleşimciler Filistinlilere kurşun yağdırdı. Bir genç yaşamını yitirdi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ocak 2018 Cuma, 12:24

HABER MERKEZİ - Filistin'in Gazze ve Batı Şeria bölgesinde devam eden eylemlerde siyonist İsrail askerleri iki Filistinliyi katletti.

Gazze'nin orta kesiminde bulunan Bureyc mülteci kampının doğusunda Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çıkan çatışmalarda siyonist askerler gerçek mermi kullandı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, dün akşam çıkan çatışmalarda İsrail askerlerinin gerçek mermi kullanmaları sonucu bir kişinin yaşamını yitirdiğini ve üç kişinin ise yaralandığını açıkladı. Ölen gencin 16 yaşındaki Emir Abdulhamid Ebu Musaid olduğunu açıklayan El-Kudra, karnından yaralanan bir gencin ise durumunun ağır olduğunu belirtti.

Gençlerin, sınıra yerleştirilen keskin nişancılar tarafından vurulduğunu öğrenildi.

Batı Şeria'nın Nablus kentindeki Irak Burin beldesindeki gösterilerde ise siyonist yerleşimciler Filistinlilere ateş açtı. 17 yaşındaki Ömer Nemir Kinu, başından aldığı kurşun nedeniyle yaşamını yitirdi.

AYNI AİLEDEN 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Siyonist İsrail'in Filistinliler üzerinde uyguladığı zulüm ise devam ediyor. Siyonist bir Haham'ın öldürülmesini gerekçe yapan İsrail, Nablus'ta bu sabah birçok yere operasyon düzenledi. Baskınlarda Tulkerem'de beşi kardeş altı kişi tutuklandı. İsrail askerlerinin evde bulunanan paraları da çaldı. 17 yaşındaki oğlu tutuklanan Müeyyid Takatika, askerlerin evde bulunan 17400 Şikel, 750 Dinar ve 600 doları da çaldığını söyledi.

İsrail askerleri birkaç koldan kente giriş yaparken, gençler taşlarla karşılık verdi. Tel Cenub beldesinde işyerlerine düzenlenen baskında Musa Reyhan'ı tutukladı, işyerindeki kameraya da el konuldu.

El-Halil ve Kalkiliya'da da işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandı. El-Halil'in El-Arrub mülteci kampı girişindeki askerlere molotof atıldı. Bir araç yanarken, bir asker de hafif yaralandı.