ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Bugünün zalimleri önünde asla diz çökmeyeceğiz'

Eğitim-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, OHAL ve KHK'lere karşı adımı dayanışmayla büyüteceklerini belirterek, "Bugünün zalimleri önünde asla diz çökmeyeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2018 Çarşamba, 21:49

İZMİR - Eğitim-Sen İzmir 2 Nolu Şube, OHAL ve KHK'ya karşı 45. kez sokağa çıktı. Karşıyaka Çarşısı'nın girişinde bir araya gelen eğitim emekçilerine, İHD ve HDP ile ihraç edilen akademisyenler destek verdi. "OHAL hukuksuz yasaklardır, KHK'ler ile demokrasinin linç edilmesine izin vermeyeceğiz" pankartı açılan eylemde, "Direne, direne kazanacağız" ve "Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmayacağız, ya siz!" sloganları atıldı.

Eylemde basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç, OHAL kapsamında çıkarılan 30 KHK ile toplam 116 bin 206 kamu görevlisinin savunma hakkı tanınmadan, hukuksuz bir şekilde ihraç edildiğini belirterek, "İhraç edilenlere yönelik somut bir suçlama yapılmaması, adil yargılama ve savunma hakkının tanınmaması, hukuk mekanizmalarının iktidar tarafından kasıtlı olarak kilitlenmesi büyük bir hukuk skandalı yaşandığının kanıtıdır" dedi

'MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ'Kılıç, 308 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça başta olmak üzere OHAL KHK'leri ile işinden, ekmeğinden edilen tüm kamu emekçileri görevlerine dönene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı. İktidara karşı en güçlü yanıtı birlik ve dayanışmayı büyüterek vereceklerini ifade eden Kılıç, "Bugünün zalimleri önünde asla diz çökmeyeceğiz" diye konuştu.