ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kuzey Suriye'de 1. Jineoloji Konferansı gerçekleştirilecek

Kuzey Suriye'nin bütün kentlerinden halklar ve inançlardan kadınların katılımı ile 12-13 Ocak tarihlerinde bilimsel veriler ışığında, kadın bakış açısıyla toplumsal sorunların çözümü için Jineoloji Konferansı gerçekleştirilecek.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2018 Çarşamba, 10:55

CİZRE - Kuzey Suriye'de yaşayan bütün halklardan inançlardan kadınların katılımı ile 12-13 Ocak tarihlerinde kadın bakış açısıyla toplumsal sorunların çözümünü hedefleyen tartışmaların yapılacağı Jineoloji Konferansı gerçekleştirilecek.

Konferans Halep, Şehba, Efrin, Rakka, Tebqa, Eyn İsa, Minbic, Kobanê, Gre Spî, Serêkanîye, Hasekê, Qamişlo başta olmak üzere Kuzey Suriye'nin bütün kentlerinden 200 delegenin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Kuzey Suriye'nin zengin halk ve inanç bütünlüğünün de gözetildiği konferansta Arap, Süryani, Ermeni, Çeçen, Türkmen ve Kürt kadınlar yer alacak. Ayrıca farklı uluslardan enternasyonal kadınlar da konferansta hazır olacak. Yine farklı inançlardan Müslüman, Ezîdi, Hristiyan, Alevî kadınlar da katılacak.