ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan: MHP ile el ele vererek...

Partisinin grup toplantısında Abdullah Gül'e yüklenerek, "Bu trenden düşenler kusura bakmasın düştükleri yerde kalırlar" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ise teşekkür etti.

Etkin Haber Ajansı / 09 Ocak 2018 Salı, 14:08

ANKARA- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

İsim vermeden Abdullah Gül'e yüklenen Erdoğan, "Tarihin tozlu sayfalarına gömülen partilerin ortak özelliği milletten uzaklaştıklarının farkına varamamalarıdır. Eskiden partimizin çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Hayır kampanyası yürütenler bugün kendilerinde söz hakkı görüyor. Bu birlikteliği zedeleyenler bilsin ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. Sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Bu trenden düşenler kusura bakmasın düştükleri yerde kalırlar. Bu tren yoluna devam eder. AK Parti'ye zarar vermek için hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor" ifadelerini kullandı.

AFRİN VE MÜNBİÇ İLE DEVAM ETTİREREK...

Erdoğan, konuşmasında yine Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu'nu tehdit etti: "Terörle mücadele devam edecektir. Şimdi sıra bölücü örgütün Suriye terör örgütü oluşturma projesini tamamen çökertmeye gelmiştir. Fırat Kalkanı Harekâtı ile attığımız adımı Afrin ve Mümbiç'te devam ettirerek ardından tüm sınır boylarını güvene ve huzura kavuşturarak bu süreci inşallah tamamlayacağız. Bu süreçte bölgedeki kardeşlerimizin daha güçlü desteğine ihtiyacımız var. Geçmişte attığımız adımları çok daha ileriye taşıyacak bir çalışmayı hep birlikte ortay koymamız gerekiyor."

Her konuşmasında "tek"lik vurgusu yapan Erdoğan'ın Demir Kilise'nin açılışını yaptıklarını hatırlatarak, "Ayrımcılık hedefimiz olsa bu işlere niye girelim. Bütün bu hizmetler inanç konusundaki samimi duruşumuzun ürünleridir" demesi dikkat çekti.

BAHÇELİ'YE DAVET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü açıklamalarına da değindi, şunları söyledi: "İnşallah MHP ile el ele vererek bu süreci hızlandırmamız gerekiyor. Temennim buna ana muhalefetin de katılması. Bahçeli'nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Bu duruşla ülkemizde bizi bölmek isteyenler hedeflerine ulaşamayacaklar. Sayın Bahçeli ile bir araya gelir konuşuruz. Sayın Bahçeli'nin dün yaptığı açıklamayı çok değerli buluyorum. Şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum."

Öte yandan grup toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bahçeli'yi davet ettim, yanıt bekliyorum" dedi.