ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İSKİ taşeron işçileri 3 günlük iş bırakma eylemi başlattı

İSKİ'de çalışan taşeron işçiler kadro talebiyle İSKİ Genel Müdürlüğü önünde 3 günlük iş bırakma eylemi başlattı.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ocak 2018 Pazartesi, 14:56

İSTANBUL - Taşeron işçilere kadro verilmesi ile ilgili kanunun çıkmasıyla işçiler bağlı bulundukları işyerlerine başvurulara başladı. Kendilerine kadro verilmediğini belirten İSKİ'de çalışan taşeron işçiler İSKİ Genel Müdürlüğü önünde toplandı.

İSKİ'de çalışan taşeron işçiler kadro talebiyle 3 günlük iş bırakma eylemi başlattı. Eyüpsultan'daki İSKİ Genel Müdürlüğü önünde toplanarak kadro isteyen işçiler, muhatap bulamadıklarını belirtti.

Evrensel'in haberine göre; asıl işi yaptıklarını belirten taşeron işçi Mehmet Yavaş "Bugün buraya toplanmamızın amacı sayın Cumhurbaşkanımız bütün taşeronlara kadro veriliyor dedi. Şu an burada İSKİ'de çalışan işçilere kadro yok. Asıl işi biz yapıyoruz ve bu haktan biz de yararlanmak istiyoruz. Çaycısına, temizlikçisine, çöpçüsüne kadro varsa bakım onarımda çalışan bizler de kadro istiyoruz. Biz kanal işi, bakım onarım ve her türlü arıza işlerini yapan çalışanlarız. 7-24 çalışan işçiler olarak biz de kadro istiyoruz. Bunun için kendi aramızda 3 günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. Siyasi yetkililerden bir açıklama olana kadar buradayız" dedi.

İşçi Mustafa Akay da "İstanbul'da 185 su ve kanal arızasına bakan hiç kimseye kadro yok.Bize bir açıklama yapan da yok. Şebeke Müdürlüğüne kağıt veriyoruz. Biz kabul etmeyiz. Genel Müdürlüğe götürün diyor. Genel Müdürlüğe gidiyoruz. O da biz kabul etmeyiz. Kime götürürseniz götürün diyor. Biz şu an bir muhatap bulamıyoruz" diye konuştu.