ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP Meclis Grubu: 11 Şubat'ta HDP'liler Ankara'ya akacak

HDP Meclis Grubu, 4-5 Ocak günlerinde Diyarbakır'da gerçekleştirdiği toplantının sonuç bildirgesini yayınladı. Bildirgede, "11 Şubat'ta bütün HDP'liler Türkiye'nin her bir yanından Ankara'ya akacak, barış, özgürlük, kardeşlik ve faşizme karşı büyük bir direniş mesajı verecektir" denildi.

Etkin Haber Ajansı / 07 Ocak 2018 Pazar, 10:30

DİYARBAKIR - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis Grubu, 4-5 Ocak günlerinde Diyarbakır'da gerçekleştirdiği toplantının sonuç bildirgesini yayınladı.

Bildirgede, "11 Şubat 2018'de Ankara'da toplanacak olan HDP 3. Olağan Kongresi'nin sadece partimiz için değil, ülkenin bütün demokratik ve toplumsal muhalefet güçleri için de çok önemli bir derlenip toparlanma, dayanışma, ortaklaşma ve direnişten atağa geçme fırsatı oluşturacağı konusunda tam bir fikir birliği içindedir" denildi.

HDP Meclis Grubu'nun, parlamentoda ve parlamento dışında, halklara Saray rejiminden boş beklentilere kapılmamaları için ısrarla uyarmayı sürdüreceği ifade edilen bildirgede, "Aynı zamanda halkların umutlarını kendi öz deneyimleri ile elde edecekleri kazanımlara bağlamaları için siyasi kayıtsızlık, boş vermişlik ve aldırmazlıkla da mücadele edecektir" diye belirtildi.

Bildirgede, Edirne Hapishanesi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın HDP 3. Olağan Kongresi'nde aday olmama kararını üzüntü ama saygıyla karşılandığı ifade edildi.

Bildirgenin devamında şunlar belirtildi:
"Selahattin Demirtaş, sadece bugüne kadar yaptıklarıyla değil, yapmaktan feragat ettikleriyle de Türkiye'nin demokratik siyasetine dünya çapında katkıda bulunarak, kendisiyle birlikte partimize de tarihsel bir değer kazandırmış; partimizin ve demokratik siyasetin önemli bir dönüm anında büyük bir risk alarak attığı bu adımla siyasi cesaretin de mükemmel bir örneğini vermiştir. Bizler de onun 'Büyük bir moral ve coşku ile seçime hazırlanır gibi, bayram telaşı içinde partimizi Büyük Kongre'ye götürme' davetini kabul ediyoruz.

'11 Şubat'ta bütün HDP'liler Türkiye'nin her bir yanından Ankara'ya akacak, barış, özgürlük, kardeşlik ve faşizme karşı büyük bir direniş mesajı verecektir.'"