ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kleopatra Plajı'na fuel-oil karıştı

Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, Antalya Belediyesi'ne ait Olimpik Yüzme Havuzu'nun ısıtma sistemindeki arızadan dolayı sızan fuel-oilin yağmur suyu kanalına karışması nedeniyle kirlendi. Bölge sakinleri balıkların ve kuşların ürediği yer olan plajın bu hale gelmesine tepki gösterdi.

Etkin Haber Ajansı / 02 Ocak 2018 Salı, 17:07

ANTALYA - Antalya'nın merkezde bulunan dünyaca ünlü Kleopatra Plajı'na yağmur suyu kanalından fuel-oil sızdı. Sızıntının belediyeye ait yüzme havuzundaki ısıtma sistemi arızasından kaynaklandığı belirlendi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; plajda yağmur suyu drenaj kanalından denize akan sıvı, ağır kokuya neden oldu. Bölge sakinlerinden Onur Güner, akan sıvının akaryakıt olduğunu düşündüğünü belirtirken, "Burası balıkların ve kuşların ürediği bir yer. Vatandaş yürüyüş yapıyor ve denize giriyor. Doğa felaketle karşı karşıya. Yaklaşık 500 metrelik bir alanı kaplamış durumda" dedi.

Ceyhun Baltacı ise kokunun rahatsız edici olduğunu anlatırken "Sahile zift ve katran gibi bir sıvı akıyor. Umarım yetkililer kısa zamanda çözüm bulur, akıntının sebebini araştırırlar. Bir daha olmaması için önlemler alınır. Alanya önemli bir turizm merkezi. Yeni yılın ilk günlerinde denize giren ve güneşlenenler var. Bunlar son derece önemli. O yüzden yetkililerin daha duyarlı olması lazım. Yöre halkının da dikkatli davranması gerekir" ifadesini kullandı.

SIZINTI BELEDİYEYE AİT YÜZME HAVUZUNDAN KAYNAKLI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörlüğü yetkilileri, Alanya Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu'nun ısıtma sistemindeki arızadan dolayı sızan fuel-oilin yağmur suyu kanalına karıştığını açıkladı.