ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Öğrenci Kolektifleri'nin yolsuzluk eylemine polis saldırdı

Öğrenci Kolektifleri'nin Beşiktaş Kartal Heykeli'nde 17-25 Aralık yolsuzluklarına ilişkin yaptığı eylemin bitmesinin ardından polis saldırdı. Saldırıda 5 öğrenci gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 24 Aralık 2017 Pazar, 17:13

İSTANBUL - Öğrenci Kolektifleri, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasına ilişkin "Her şey yolunda, her yere yol yaptınız, memleketi yolsuz bırakmadınız" yazılı pankartla Beşiktaş'ta Kartal Heykeli önünde eylem yaptı.

Eylemde "Bugün AKP'nin pislikleri zaten ortadadır. Bugün onların yolsuzlukları, hukuksuzlukları zaten ortadadır" diyerek AKP'nin yolsuzluklarını ve üniversitelilerin yaşadıklarını anlattı. Açıklamanın sonunda "Bu memlekette AKP demek hırsızlık demektir, bu memlekette AKP demek rüşvet demektir. Bu memlekette AKP demek hukuksuzluklarla kendi hukukunu yaratıp rüşvetin üstünü örtmek, yolsuzlukları aklamak demektir. Ama çabaları boşa çünkü bu memlekette gençlik var. Gençlik, hakikatin üstünü örtme çabasını boşa düşüreceği gibi sokaklarda olmaya, kampüslerde hakikatin sesini yükseltmeye ve geleceğini savunmaya devam ediyor" denildi.

Eylemin bitmesinin ardından gelen polisler Öğrenci Kolektifleri'ne saldırarak 5 kişiyi gözaltına aldı.

Polisin saldırarak üniversitelileri gözaltına almasına ise çevredeki insanlar tepki gösterdi. Eylemi takip eden ve polis saldırısını gören bir vatandaş polislere "Hırsızları korumayın! Bir tane yalan söylemedi o çocuklar! Hepsini doğru söylediler" dedi.

Gözaltına alınan Kolektifçiler Beşiktaş Karakolu'na götürüldü. Gözaltına alınan arkadaşlarının durumunu öğrenmeye giden bir Kolektifçi de karakol önünde gözaltına alındı. Polisin, gözaltına alırken "Diğerleri de gelsin onları da gözaltına alalım" dediği öğrenildi.