ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Gölcük'ün doğal güzelliği Tokcan'a verildi

Gölcük Tabiat Parkı'nı ranta açacak ihale gerçekleşti. Doğal güzellikleriyle ünlü park talan edilmesi için "Swiss Otel baskını"nı gerçekleştiren Muhammet Tokcan'ın kardeşi Düzceli iş insanı Kurtuluş Tokcan'a kaldı. Tokcan, ihale için 116 bin TL teklif verdi.

Etkin Haber Ajansı / 20 Aralık 2017 Çarşamba, 10:24

BOLU - Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı'nı ranta açacak olan ihale yapıldı. 22 yıllığına özel işletmeye verilmesi amacıyla yapılan ihalede 12 firma şartname aldı.

Belediyenin meclis salonunda yapılacak ihale öncesi Gölcük Platformu'nun çağrısıyla çok sayıda yaşam hakkı savunucusu Bolu Belediyesi önünde toplandı.

12 FİRMA TEKLİF VERDİ

İhalenin ilk aşamasında, 12 firmadan teklif veren 3 firma kaldı. 82 bin TL teklifle Narven, 81 bin TL ile Kurtuluş Tokcan ve 70 bin TL teklifle Gazelle Otel-Grand Kartal Otel açık artırmaya katıldı. İhalede, son 3'e kalan firmalardan Gazelle Otel'in sahibi Halit Ergül, Bolu Belediyesi'nin meclis üyesi ve Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı'nın ortağı olduğu Narven şirketinin ihaleden çıkarılmasını istedi. İhale komisyonu tarafından Ergül'ün teklifi reddedildi. Narven şirketinin ihaleye katılmasında kanuni yönden bir sorun olmadığı söylendi.

İHALE AVRASYA FERİBOTUNU KAÇIRAN TOKCAN'DA KALDI

Devam eden açık artırma ile ihaleyi 116 bin TL'lik aylık kira ödemesi teklifiyle Düzceli iş adamı Kurtuluş Tokcan kazandı. Kesin sonuçların, ihale değerlendirilmesinin ardından ihale komisyonu tarafından açıklanacağı belirtildi. İhaleyi kazanan Kurtuluş Tokcan ise açıklama yapmadı. Dışarıda bekleyen Gölcük Platformu üyeleri de tepki göstererek, dağıldı. Bu arada ihaleyi kazanan Kurtuluş Tokcan, "Avrasya" feribotunu arkadaşlarıyla birlikte kaçıran, İstanbul'da "Swiss Otel baskını"nı gerçekleştiren Muhammet Tokcan'ın kardeşi.

GÖLCÜK'TE NE YAPILACAK?

İhaleyi kazanan işletmeci, park sınırları içinde belirlenen alana, dağ köşkü ve 25 bungalov yapacak. Ayrıca park içinde bulunan Gölcük Göl Gazinosu da ihale kapsamında yer alacak ve 1 yıl içinde yeni işletmeciye geçecek. Göl kenarında bulunan restoranın yanına da 19 odalı butik otel yapılacak.