ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Mersin Çevre Dostlar Derneği: Yeşil alanlara dokunma

Mersin'de çevreciler kıyı şeridinin betonlaştırılıp ticari amaçlı kullanılmasına tepki gösterdi.

Etkin Haber Ajansı / 19 Aralık 2017 Salı, 16:05

MERSİN - Mersin Çevre Dostlar Derneği, Mersin'de kıyı şeridinde yapılan ağır tahribata dikkat çekmek için Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi.

Çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada konuşan Mersin Çevre Dostlar Derneği üyesi Suna Kılıç, her belediyenin Mersin'de çevre planlarının yeşil alanları yok ettiğini söyledi. Belediyelerin halkın ortak kullanım alanları hakkında düzenleme yaparken demokratik kitle örgütlerinin görüşlerine başvurmadığına dikkat çeken Kılıç, park ve yeşil alan düzenlemeleri hakkında demokratik kitle örgütlerinin ve halkın bilgisine sunulması gerektiğini vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a seslenen Kılıç, "Sayın belediye başkanı göreve başlarken bize 'Mersin yeşile doyacak' diye bir sözünüz vardı. Şimdi şehir içinde halkın nefes alacağı 3 ila 5 yeşil alan, düzenleme amaçlı denilerek her yer beton haline getirildi. Bu konuda Mersin halkı olarak şikâyetçiyiz. Yeşil alanlarımıza dokumayın" diye konuştu. Ağaç katliamına son verilmesini istediklerini ifade eden Kılıç, Mersin'de tüm cadde ve kıyı şeridine ağaç dikilmesini ve halkın nefes alabileceği yeşil alanların çoğaltılması gerektiğini kaydetti.