ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Başbakan Yıldırım'dan asgari ücret açıklaması

Bangladeş'e hareketi öncesi asgari ücretle ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, "Hükümetimiz çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu kez de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandırılacaktır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 18 Aralık 2017 Pazartesi, 11:36

ANKARA - Başbakan Binali Yıldırım'ın Bangladeş ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım, asgari ücret ile ilgili soruya "Asgari ücret yeni seneye girmeden önce işçi, iş veren ve bakanlık arasında yapılan görüşmelerle belirleniyor. Türk-İş teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak, taraflar bir araya gelecek ve en uygun şekilde ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımızı asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir, mağdur olmaması için her türlü tedbiri almıştır" dedi.

Taşeron düzenlemesine ilişkin de konuşan Yıldırım, "Taşeronların devlette daimi kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalar tamamlanmak üzere. Dolayısıyla birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacak. Şu anda söylenenlere itibar etmeyin" diye kaydetti.