ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Turist gelsin diye deniz doldurularak golf sahası yapılacak

Kar için doğası talan edilen Karadeniz'e yeni bir yıkım projesi geliyor. Trabzon'da daha çok turist çekmek için 650 dönümlük deniz doldurularak golf sahası yapılacak.

Etkin Haber Ajansı / 13 Aralık 2017 Çarşamba, 17:29

TRABZON- Trabzon'un Yomra ilçesinde turist çekmek için 50 milyon liraya mal olacak projeyle deniz doldurulacak ve golf sahası yapılacak.

DHA'da yer alan habere göre Doğu Karadeniz Bölgesi'nde, 650 dönümlük deniz dolgusu üzerine uygulanacak sosyal donatı projesi kapsamında, 18 çukurlu golf sahası yapılacak.

Trabzon'un Yomra ilçesinde, 50 milyon liraya mal olacak proje için çalışma başlatıldı. Golf sahasıyla ilçenin turizm potansiyelinin artacağını belirten Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, dolgu çalışmalarına ise 2018'de başlanacağını duyurdu.

Kente yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan, 40 bin nüfuslu ilçenin alışveriş merkezi, spor tesisleri ve otellerin yanı sıra golf merkezi ile doldurulması beklenen proje kapsamında, ilçenin 650 dönümlük deniz dolgusu üzerine uygulanacak.

Bu alanın 300 dönümü için de 18 çukurlu golf sahası projesi yapılacak. 50 milyon liraya mal olması beklenen golf sahası projesini Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da destekleyecek.