ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Urfa'da köpeğe işkence

Urfa'da bir köpek at arabasının arkasına zincirle bağlanarak saatlerce koşturuldu. Köpeğe işkence eden sahibi, tepkileri önemsemeden gülerek yoluna devam etti.

Etkin Haber Ajansı / 11 Aralık 2017 Pazartesi, 10:52

URFA - Hayvanlara yönelik şiddetin ve kötü muamelenin önüne geçmek için ve hayvanlara işkence yapanların cezalandırılmasının öngörüldüğü Hayvan Hakları Kanunu'nun kapsamlı bir şekilde düzenlenmesi gündemdeyken, bu kez Urfa'da bir köpek işkenceye maruz kaldı.

Bir köpek sahibi tarafından at arabasına zincirle bağlanarak saatlerce koşturuldu. Eyyübiye Mahallesi'nde hareket halindeki at arabasının arkasına demir zincirle bağlanan köpeği görenler şaşırdı. At arabasının arkasına bağlanan köpeğiyle birlikte atını koşturan genç, yoldan geçen araç sürücülerinin tepkilerine aldırış etmeyerek, yoluna gülerek devam etti.

At arabasının yasak olduğu kentte ana caddelerde polis ve zabıta ekiplerine yakalanmadan dakikalarca köpeğe işkence eden sürücü bir süre sonra sokak aralarına girerek gözden kayboldu. Koşmaktan bitkin düşen köpeği görenler, at arabacı sürücüsüne klakson çalıp tepki gösterdi.