ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM/ 07 ARALIK 2017

Etkin Haber Ajansı / 07 Aralık 2017 Perşembe, 09:00

DEMİRTAŞ'IN DAVASI
-HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu olduğu davanın ilk duruşması Sincan Hapishanesi kampüsündeki duruşma salonunda yapılacak. (10.00)

BARIŞ AKADEMİSYENLERİ DAVASI
-"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attıkları için aralarında TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel'in de olduğu Barış Akademisyenleri'nin yargılanmasına Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde devam edilecek. Eğitim Sen, TTB ve SES, adliye önünde basın açıklaması yapacak. (09.00)

NURİYE VE SEMİH AÇLIK GREVİNDE
-KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi 274. gününde. Yüksel direnişi de 394. gününde devam ediyor.

SKM ÜYESİNİN KAÇIRILMA GİRİŞİMİ
-Sosyalist Kadın Meclisleri, üyeleri Hünkar Genç'in kaçırılmak istenmesine ilişkin İHD İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

ÇAĞLAYAN ADLİYESİ'NDE ADALET NÖBETİ
-Avukatlar, tutuklu meslektaşları için Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde Adalet Nöbeti'nin 36'ıncısını gerçekleştirecek. (11.30)

ROBOSKİLİ AİLELER
-Roboskili aileler, adalet arayışlarının 310. haftasında kaybettikleri yakınlarının mezarı başında bir araya gelecek. (16.30)

KARAYOLLARI TAŞIMACILIK SENDİKASI KURULUYOR
-Karayolları Taşımacılık Sendikası, kuruluşunu Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube binasında yapacağı basın açıklamasıyla duyuracak. (11.00)

KUDÜS İLGİLİ GELİŞMELER
-ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü işgalci İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasının ardından gelişmeler takip ediliyor.