ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Filistinliler Kudüs için sokakta

ABD'nin Kudüs kararından sonra sokaklara çıkan Filistinliler, İsrail askerleriyle çatıştı. İsrail, biber gazı ve plastik mermiyle gösterilere saldırırken, onlarca Filistinli yaralandı.

Etkin Haber Ajansı / 07 Aralık 2017 Perşembe, 15:26

HABER MERKEZİ - ABD'nin siyonist işgal politikasının bir sonucu olarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıklaması Filistin'de tepkilere yol açtı.

Batı Şeria ve Gazze'de sokağa çıkan Filistinliler, Trump'ın posterlerini ve ABD bayraklarını yaktı.

İsrail gazetesi Haaretz, İsrail askerleriyle Filistinlilerin çatıştığını belirtti. Reuters ise yaralanan çok sayıda Filistinli'nin fotoğraflarını yayınladı.

Çatışmaların merkezi Gazze sınırı. İsrail askeri Gazze sınırında toplananlara gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırırken, onlarca kişi yaralandı.

Ramallah, Tulkarm ve Nablus'ta yüzlerce gösterici sokağa çıkmış durumda. İsrail ve ABD bayraklarını yakan Filistinliler, Donald Trump'a tepkilerini dile getirdi.

ÇOK SAYIDA FİLİSTİNLİ GÖZALTINDA

Öte yandan İsrail ordusu, Batı Şeria'ya asker yığma kararı aldığını duyurdu. Kararın ardından tepkileri engellemek isteyen İsrail askerleri, bu sabah erken saatlerinde Batı Şeria'da çok sayıda eve baskın düzenledi. Nablus'ta da onlarca Filistinli gözaltına alındı.