ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'17-25 Aralık belgelerinin tamamı yakıldı'

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 17-25 Aralık Araştırma Komisyonu'ndaki tüm belgelerin yakıldığı söyledi. AKP'li Babuşçu iddiayı kısmen doğruladı.

Etkin Haber Ajansı / 06 Aralık 2017 Çarşamba, 11:11

HABER MERKEZİ - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Meclis'te kurulan 17-25 Aralık Araştırma Komisyonu'ndaki tüm belgelerin yakıldığını söyledi. AKP'li Aziz Babuşçu ise iddiaları kısmen doğruladı.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne Oluyor?' programına konuk olan CHP'li Gürsel Tekin, 17-25 Aralık operasyonunu araştırmak için Meclis'te kurulan komisyon hakkında "Devlette devamlılık diye bir şey vardır. Bir komisyon oluşturuyorsunuz, komisyon bir çalışma yapıyor, çalışma sonucu bittikten sonra arkadaşlarımıza bilgi verilmiyor. O belgelerin tamamı imha edildi" dedi.

'REZA İÇİN KAÇ KEZ AMERİKA'YA GİDİLDİ?'

ABD'de Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla'nın sanık, Reza Zarrab'ın tanık olduğu davayla ilgili konuşan Tekin, Türkiye'nin İranlı iş adamından 'haber alınamadığı' iddiaları üzerine ABD'ye 2 kez nota verildiğini hatırlattı ve "ABD tarafından askerlerimizin kafasına çuval geçirildiğinde verilmeyen nota, Reza Zarrab için iki kez verildi. Kaç kez Reza için Amerika'ya gidildi?" diye sordu.

'BİZ DE ZANNEDİYORUZ Kİ FETÖ İÇİN GİDİYORLAR'

Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanı gitti, Başbakan gitti, bakanlar gitti. Biz de zannediyoruz ki FETÖ için gidiyorlar. Maalesef ABD gazetelerinde de okuduğumuzda, sadece Reza Zarrab için gidip geldiklerini görüyoruz. Reza için niye gidiyorsunuz?" sorusunu sordu.

AKP'Lİ BABUŞÇU KISMEN DOĞRULADI

Aynı programa Tekin'den sonra konuk olan AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu ise bu iddiaya, "Sadece hukuk dışı dinleme raporları imha edildi, diğer belgeler duruyor" ifadeleriyle kısmen doğruladı.