ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Çankaya Belediyesi'nde grev kırıcılığı

Çankaya Belediyesi'nde greve hazırlanan Nakliyat-İş Sendikasına üye 8 işçi tazminatsız olarak işten çıkarıldı. Sendika, uygulamayı grev kırıcılığı olarak niteledi.

Etkin Haber Ajansı / 06 Aralık 2017 Çarşamba, 19:33

HABER MERKEZİ- Nakliyat-İş Sendikası 18 Aralık'ta greve gideceği Çankaya Belediyesi'nden 3 iş yeri temsilcisi ve 5 üyesinin tazminatsız olarak işten çıkarıldığını bildirdi. 600 işçinin çalıştığı belediyeye bağlı Norm Altaş isimli taşeron şirketten 8 işçinin haksız şekilde çıkarıldığını belirten sendika konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Pazartesi günü yapılan grev ilanının ardından Çankaya Belediyesi ve Norm Altaş patronlarının işçi kıyımına başladığını belirten Nakliyat-İş, "Çankaya Belediyesi ve Norm Altaş işvereni iş yerinde çalışan işçilere greve katılmamaları yönünde baskılar yaparak, greve çıkan işçilerin de işten atılacağını söylemektedirler" dedi.

Açıklamada, "Çankaya Belediyesi’nde yapılanlar, grev hakkına karşı kanunsuzluktur, grev kırıcılığıdır. Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ın yasal grevimizi kırmaya yönelik saldırıları yiğit Norm Altaş işçilerinin haklı mücadelesini engellemeyecektir. Norm Altaş işçileri ve halkımız grev kırıcılarına hak ettikleri cevabı vereceklerdir" denildi.