ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Beyoğlu'nu kurtlar sofrasına bırakmayacağız'

Beyoğlu Kent Savunması, AKP'li Beyoğlu Belediyesi'nin Tarlabaşı'nda kalan yapıları satmak için düzenlediği "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması"nı protesto etti.

Etkin Haber Ajansı / 02 Aralık 2017 Cumartesi, 17:10

İSTANBUL- Beyoğlu Kent Savunması, Beyoğlu Belediyesi'nin Grand Pera'da organize ettiği "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması"nı protesto etti.

Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelen savunma aktivistleri, "Beyoğlu'nu kurtlar sofrasına teslim etmeyeceğiz", "Beyoğlu'na yaptığınız kötülüklerin hesabını vereceksiniz" pankartlarını açtı.

Beyoğlu Kent Savunması adına açıklamayı okuyan Deniz Özgür, "Büyük Dönüşüm Buluşması"nın hedefinin Tarlabaşı'nda elde kalan ve satılamayan daireler, rezidanslar ve ofisleri satmak olduğunu söyledi. Beyoğlu Belediyesi'nin ciddi bir borç yükü altında olduğunu kaydeden Özgür, Tarlabaşı projesinin belediyenin bütçesine tam bir karadelik açtığını dile getirerek, "Başta Beyoğlu olmak üzere bütün İstanbul'a ihanet edenler, şehri, ormanları, kıyıları, parkları yağmalayanlar, yoksulların evlerini yıkıp mahallerini yok edenler ve bütün bu ihanet sürecini meşrulaşmaktan başka fonksiyonu olmayan şarlatanların toplanması tarihe not düşmemiz için önemli bir fırsat" diye konuştu.

Beyoğlu'nu kurtlar sofrasına bırakmayacaklardı ifade eden Özgür, "Bizim Beyoğlu'nu terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Burada kalmaya, dans etmeye, şarkı söylemeye devam edeceğiz" dedi.

Poloteknik adına söz alan Sezen Özkan ise Beyoğlu'na ihanet edenleri protesto eden 4 kişinin darp edilerek gözaltına alındığını söyledi.

Açıklamanın ardından bildiriler dağıtıldı.