ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ege Üniversitesi'nde 50 özel güvenlik 4 öğrenciye saldırdı

Ege Üniversitesi'nde 50'ye yakın ÖGB, 4 öğrenciye saldırdı. Yine gözaltına alınan öğrenciler oldu.

Etkin Haber Ajansı / 17 Kasım 2017 Cuma, 18:57

İZMİR- Ege Üniversitesi'nde Özel Güvenlik Birimi (ÖGB) öğrencilere linç girişiminde bulundu.

Taşeron işçilerin okuldaki eylemine katılan dört öğrenci daha sonra fakültelerine girmek istediler. Bu sırada 50'ye yakın ÖGB'nin saldırısına uğradılar ve ardından gözaltına alındılar.

Öğrencilerden Sultan Eylem Keleş, yaşananları ETHA'ya anlattı. Keleş, "Bugün okulda taşeron işçilerin eylemi vardı bu yüzden aşırı bir 'güvenlik' önlemi alındı. Eylem bitince okula girmek istedik, çantamızı aramak istediler. Bu keyfi bir uygulama. Daha önce böyle bir uygulama yoktu. Bunu dile getirdik; eğer bugüne özgü bir şey ise bize yazılı beyan göstermelerini istedik" dedi.

Kendisiyle birlikte 4 öğrenciye karşı 50'ye yakın ÖGB'nin saldırdığını söyleyen Keleş, "Önce bizi iterek dışarı çıkarmaya çalıştılar. Bir anda lince dönüştü. Bizi yere yatırıp tekmelemeye başladılar" ifadesini kullandı.

Öğrencileri lince kalkışan ÖGB yetmezmiş gibi bir de haklarında "görev yaptırmama" ve "mukavemet"ten şikayetçi oldu. Kolu ezilen, sırtında doku zedelenmesi olan ve darptan topallayan öğrenciler gözaltına alındı.

Keleş, "Sağlık kontrolünden çıktık, ifadeye gidiyoruz. Ancak biz de şikayetçi olacağız" dedi.