ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Konya Belediyesi'nin 'montaj' dediği aracın videosunu yayınlıyoruz

Konya Belediyesi, IŞİD ile işbirliğini gösteren Rakka'daki iş makinesinin fotoğrafı için "montaj" dedi. Ajansımız ETHA, söz konusu aracın video görüntüsünü de yayınlıyor.

Etkin Haber Ajansı / 15 Kasım 2017 Çarşamba, 14:45

RAKKA (Rakel Asîman)- Konya Büyükşehir Belediyesi, Rakka'da bulunan iş makinesi için "fotomontaj" açıklaması yaptı, ancak araca dair video görüntüleri belediyenin bu açıklamasını çürütüyor. Belediyenin şimdi yanıtlaması gereken soru şu: Belediyenin aracının uzun yıllar IŞİD'in işgali altında kalan Rakka'da ne işi vardı?

Demokratik Suriye Güçleri öncülüğünde özgürleştirilen Rakka'da mayın temizleme operasyonları devam ederken, AKP-IŞİD işbirliğine dair yeni kanıtlar da ortaya çıkıyor.

Bu işbirliğinin bir kanıtı da üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin logosu ve "Resmi Hizmete Mahsus" yazısı olan araç. Söz konusu aracın fotoğrafları ajansımız ETHA tarafından önceki gün yayınlandı. Ancak AKP'li belediye söz konusu fotoğraf için "yüksek ihtimalle fotomontaj" dedi.

Belediyenin "fotomontaj" diyerek suçtan kurtulmaya çalıştığı aracın videosunu da yayınlıyoruz.

Şimdi AKP'li belediyenin şu soruya yanıt vermesi gerekiyor: Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait resmi bir aracın faşist IŞİD'in başkent olarak gördüğü ve yakın zamanda DSG tarafından kurtarılan Rakka'da ne işi vardı?