ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Suruç gazisi Güneş'e yeni soruşturma, babası gözaltına alındı

Suruç katliamında ağır yaralanan ve tedavisi İsviçre'de devam eden Güneş Erzurumluoğlu hakkında yeni bir soruşturma açıldı. Dava için babası Mehmet Erzurumluoğlu gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 16:02

ADANA- 33 düş yolcusunun yaşamını yitirdiği Suruç katliamında ağır yaralanan Güneş Erzurumluoğlu'na yeni bir soruşturma açıldı. Gerekçe, "Cumhurbaşkanı'na hakaret." Tedavisi İsviçre'nin Basel kentinde devam eden Güneş'in babası Mehmet Erzurumluoğlu bu sabah gözaltına alındı.

Polisler, sabah 06.00 sıralarında Mehmet Erzurumluoğlu'nun evini bastı. Gözaltına alınarak emniyete götürülen Erzurumluoğlu'na Güneş soruldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Güneş hakkında sosyal medya paylaşımları nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" soruşturması başlattığını söyleyen polisler, baba Erzurumluoğlu'na "Kızın nerede?" diye sordu.

Mehmet Erzurumloğlu, Güneş'in tedavi için İsviçre'ye gittiğini, kaçak yollardan değil pasaport ve vize ile çıktığını ve pasaportu da emniyetin verdiğini söyleyerek, "Konsolosluk da biliyor, siz de biliyorsunuz" diye tepkisini dile getirdi.

Polislerin "gelirse haberimiz olsun" sözlerine Erzurumluoğlu, "Zaten sizin haberiniz olur" yanıtını verdi.

Erzurumluoğlu, 10 saat emniyette tutulup ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Serbest bırakılmasının ardından ETHA'ya konuşan Mehmet Erzurumğlu, katliamda ağır yaralanan ve felç olan Güneş'in tedavi koşullarının Türkiye'de olmadığını, üstelik hakkında davalar açıldığını, tedavi için toplanan yardım paralarına el konulduğunu hatırlatarak, bu nedenle İsviçre'ye gittiğini belirtti. Erzurumluoğlu, "Sindirmeye, yıldırmaya çalışıyorlar" dedi.