ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Konya Büyükşehir Belediyesi fotoğrafı açıklayamadı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Rakka'da bulunan iş makinesi konusunda kamuoyunun beklediği açıklamayı yaptı. İddiaları yalanlayan belediye, sadece fotoğrafın "yüksek ihtimalle fotomantaj olduğunu" söyleyebildi. Logoların farklı olduğu iddiası ise kimseyi inandırmadı.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 18:25

HABER MERKEZİ- Konya Büyükşehir Belediyesi, ETHA'nın gündeme getirdiği, IŞİD'den kurtarılan Rakka'da belediyeye ait iş makinesi fotoğraflarına dair açıklama yaptı.

Haberin dün yayınlanması üzerine fotoğraflar sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Kamuoyunun beklediği açıklama geldi. Konya Büyükşehir Belediyesi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyemize ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayınlanmaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapılması uygun görülmüştür: Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır. Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Belediyenin logoların farklı olduğu açıklaması sosyal medyada alay konusu oldu. Açıklamanın altındaki logo dahi iş makinesinin üzerindeki logo ile aynı.