ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Konya Belediyesi şimdi de yalana sarıldı

Konya Belediyesi, Rakka'da bulunan iş makinesi için "Geçmişte ihale ile satılan araçlardan biri olabilir" dedi. Araç üzerindeki logoyu kullanmadıklarını söyledi. Ancak, belediyenin kullandığı yeni araçlar ile Rakka'da bulunan araç üzerindeki logo aynı.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 12:50

KONYA- Ajansımız tarafından Rakka'da görüntülenen Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makinesine ilişkin sonunda açıklama geldi.

Cumhuriyet gazetesine konuşan yetkililerin iş makinesi ile ilgili açıklaması şöyle: "Araç kapısının üzerindeki logo bizim yaklaşık 15 yıl önce kullandığımız bir logoydu. Onlar çok eski araçlar. 20-30 yıllık. Bizim öyle, araç kapısının üzerindeki gibi logomuz yok. Biz 2004 yılından beri farklı bir logo kullanıyoruz. Muhtemelen bizim eski hurdaya çıkmış araçlarımız ihale ile satılıyor. O araçlardan biri olabilir. Doğru mu, değil mi araştırıyoruz. Konuyla ilgili gün içinde resmi açıklama yapacağız."

Ancak, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yalan söylediği kısa sürede açığa çıktı. Çünkü belediyenin kullandığı yeni çöp kamyonları ile Rakka'da bulunan iş makinesinin üzerindeki logo aynı.