ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Irmak'ın Meclis Başkanlığı adaylık başvurusu iletildi

HDP, TBMM Başkanlığı'na önerdiği tutuklu Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ın başvurusunu Meclis Genel Sekreterliği'ne iletti.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 15:47

ANKARA - HDP, TBMM Başkanlığı'na önerdiği tutuklu Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ın başvurusunu Meclis Genel Sekreterliği'ne iletti.

HDP Grup Başkanvekilleri Filis Kerestecioğlu ve Ahmet Yıldırım ile milletvekilleri, hapishanede tutuklu bulunan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ın TBMM Başkanlığı adaylık başvuru dilekçesini TBMM Genel Sekreterliğine iletti.

Dilekçenin iletilmesinin ardından kısa bir açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, "Meclis Başkanlığı için cezaevinde bulunan milletvekilimiz Selma Irmak’ı aday gösteren dilekçesini Meclis Genel sekreterine teslim ettik. Milletvekillerinin cezaevinde olduğu ve yasama faaliyetlerine katılamadığı bir dönemi yaşıyoruz. Anayasa Mahkemesi'nden olumlu bir karar bekliyoruz. Türkiye hukuka, adalete aç. Sevgili Selma Irmak bu göreve çok yakışacak. Bu görevi hak ediyor. Biz de bununla ilgili başvurumuzu yaptık. Adil bir seçim olmasını diliyoruz." dedi.