ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP Esenler binasına yapılan saldırı protesto edildi

Gece saatlerinde HDP Esenler İlçe binasına ateş açılması protesto edildi. HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir, "Bu olayda birinci sorumlu devlet, ikincisi emniyet güçleri, üçüncü sorumlusu ise vali ve kaymakamdır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 15:12

İSTANBUL - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Esenler İlçe Örgütü'ne yönelik silahlı saldırı, bina önünde yapılan açıklamayla protesto edildi. Parti üyeleri ve halka seslenen HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Esengül Demir, "Paramiliter güçlerin parti binalarımıza silahlı saldırıda bulunmaları daha önce defalarca yaşadığımız süreçlerdir. Bu olayda birinci sorumlu devlet, ikincisi emniyet güçleri, üçüncü sorumlusu ise vali ve kaymakamdır. Bu tarz saldırılar bizi asla yıldıramayacaktır. Biz mücadelemize devam edeceğiz" diye konuştu.

HDP Esenler İlçe Eşbaşkanı Nermin Babayiğit, yaptığı basın açıklamasında, "Bu saldırı demokratik siyasete yapılmıştır. Her türlü baskıya, engellemeye, gözaltılara, tutuklamalara rağmen ülkenin her yerinde eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasi mücadelesini yükselten partimizi yolundan alıkoyacağını sananlar yanılıyorlar." dedi.

"Eş genel başkanlarını, milletvekillerini, belediye eşbaşkanlarını ve on binlerce yöneticisini, üyesini tutuklayarak etkisizleştiremedikleri HDP'yi gecenin karanlığında kurşunlamanın amacı açıktır. Korku ve yılgınlık yaratmaktır" şeklinde konuşan Babayiğit, 7 Haziran sürecinde ve sonrasında ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde HDP binalarının hedef alındığını ve saldırganların bulunamadığını hatırlattı.

Babayiğit açıklaması şu şekilde sürdürdü: "Buradan bir kez daha ilan ediyoruz: Baskılar, tutuklamalar, yıldırma, bıkkınlık yaratma politikaları bizleri mücadelemizden bir milim bile geriletemez. İş, barış, özgürlük mücadelemizi daha da yükselteceğiz. Ezilen halkların sesi olmayı sürdüreceğiz. Demokratik siyasette ısrar edeceğiz. Toplumun her kesimiyle buluşarak faşizme dur diyeceğiz."