ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM / 14 KASIM 2017

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 09:00

NURİYE VE SEMİH AÇLIK GREVİNDE
-KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi 251. gününde. Yüksel direnişi de 371. gününde devam ediyor.

GÜNEY KÜRDİSTAN'DA DEPREM
-Güney Kürdistan'da meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

-Gezi ayaklanmasına yaralananlara acil sağlık yardımı yaptıkları gerekçesiyle İstanbul Tabip Odası hakkında açılan davanın karar duruşması İstanbul Adliyesi 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek. Ardından adliye önünde açıklama yapılacak.(10.25/12.00)

-SES Genel Merkezi sendika binasında 2018 yılı bütçesine ilişkin taleplerini açıklayacak.(11.00)

-SES İstanbul Şubeleri, devam eden bütçe görüşmeleri nedeniyle sağlık alanındaki taleplerini dile getirmek için SES Şişli Şube binasında basın toplantısı düzenleyecek. Adana Şubesi'de sendika binasında basın açıklaması yapacak.(12.30/09.30)

-Real Market işçileri, Levent Metro Market önünde açıklama yapacak.(12.00)

MECLİS GRUP TOPLANTILARI
-Meclis'te HDP, CHP, AKP ve MHP grup toplantıları gerçekleştirecek. (12.30/13.30/11.30/10.30)

-HDP, TBMM Başkanlığı'na önerdiği tutuklu Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ın başvurusunu Meclis Genel Sekreterliği'ne iletecek.(14.45)

SURUÇ DAVASININ KISA ÖZETİ BU SORUDA: İFADENİ NEREDE VERMEK İSTERSİN?
-Suruç davasının 3. duruşmasında da bir kez daha adalet oyunu sergilendi. Mahkeme heyeti 3. kez değişmişti, ancak duruşmada yaşanan oyun ise aynıydı. Duruşma öncesinde duyulan 'Suruç davası kapatılmak mı isteniyor' kaygısı mahkeme başkanının IŞİD üyesi sanık Şahin'e yönelttiği soruda kendini bir kez daha gösterdi: İfadeni nerede vermek istersin?

KADINLARIN DEVRİM SELAMINA BİR CEVABIMIZ OLMALI - EBRU YILDIRIM
-Dün Stalingard bugün Rakka, erkek egemen faşist çetelerin somutlaştığı alanlardır. Faşizmin kendisinden daha somut başka bir gerçek ise onu alaşağı eden kadınların taşıdığı umuttur. Bize düşen, Kobanê'den Şengal'e, Minbiç'den Rakka'ya yanan özgürlük ateşini daha da büyütmek ve bulunduğumuz her alanda yeni ateşler yakarak bu selama karşılık vermektir.