ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Elazığ'da tutuklulara tazyikli suyla saldırı

Elazığ T Tipi Hapishanesi'nde kadın tutsaklara yönelik işkence sürüyor. Son olarak koğuşlara yangın bahanesiyle tazyikli su sıkıldığı, 4 kadının yaralandığı bildirildi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Kasım 2017 Salı, 19:54

ELAZIĞ- Elazığ T Tipi Hapishanesi'nden her gün saldırı ve işkence haberleri geliyor.

Av. Hüseyin Aygün'ün ESP MYK üyesi İlke Başak Baydar'ın işkenceye uğradığını ve kan kustuğunu açıklamasının ardından, Mezopotamya Ajansı tutukluların koğuşlarının tazyikli su ile basıldığını aktardı.

Habere göre, kimlik dayatması ve baskılara karşı açlık grevine giren kadınlar, yaşadıklarını kendilerini ziyaret eden avukatlarına anlattı. Kadın ve erkek gardiyanlar, 7 Kasım akşamı saat 20.00-21.00 sıralarında yangın bahanesiyle kadınların kaldığı C-4, C-6 ve B-6 koğuşlarına tazyikli suyla saldırdı. Saldırıya karşı çıkanlar sandalyelerle darp edildi.

Saldırıda Sevda Cebe, Bahar Ulusoy, Vesile Koçak ve ismi öğrenilmeyen bir kadın tutsak çeşitli yerlerinden yaralandı. Koğuşların da kullanılamaz hale geldiği belirtti.